09.02.2023 | 07:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Náklady firem se mohou letos ještě zvýšit, šéfové podniků viní změnu klimatu

Vysoké ceny by v průběhu letošního roku mohly ještě vzrůst, tisíce šéfů firem z celého světa přikládají vinu změně klimatu. Očekávají, že klimatické změny budou mít "mírný" až "velmi velký" dopad na náklady. Vyplývá to z průzkumu společnosti PwC, která se dotazovala 4400 generálních ředitelů. Na anketu účetní a poradenské firmy upozornil zpravodajský server CNBC.

Katastrofy způsobené klimatickými změnami v posledních měsících zničily úrodu a infrastrukturu, omezily dodávky energie a rekordní vedra bránila zaměstnancům v práci. Tyto události vedly odborníky na životní prostředí a ekonomy k tomu, že spatřují souvislost mezi změnou klimatu a inflací.
Klimatické změny nejsou považovány za hlavní příčinu dnešní inflace. Ekonomové ale mají za to, že jejich provázanost se s rostoucím globálním oteplováním bude prohlubovat. Časem podle nich bude tato vazba zjevnější a závažnější.
"Pokud to budeme ignorovat a nic se změnou klimatu neuděláme, náklady vzrostou hrozivě," řekla loni ekonomka Suzi Kerrová z neziskové organizace Environmental Defense Fund v rozhovoru s listem The Hill. "A bude to mít obrovský dopad nejen na ceny potravin, ale i na mnoho dalších aspektů našeho běžného života," dodala.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down