Náklady ministerstva zemědělství na uprchlíky z Ukrajiny jsou více než milion korun

Ministerstvo zemědělství vyčíslilo náklady spojené se zvládáním migrační vlny způsobené válkou na Ukrajině na více než milion korun. Úřad se také podílel na vyslání potravinové pomoci ze skladů Správy státních hmotných rezerv (SSHR). Uvedl to sdělil mluvčí ministerstva Vojtěch Bílý.

Do pomoci uprchlíkům se zapojilo několik organizací spadající pod ministerstvo zemědělství. Výdaje Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského doposud činí 579 213 korun. Ústav pro hospodářskou úpravu lesů náklady vyčíslil na 159 967 korun.
Do pomoci uprchlíků se zapojilo také Národní zemědělské muzeum, které náklady vyčíslilo na 249 266 korun. Do muzea mají od poloviny března lidé z Ukrajiny vstup zdarma, od dubna i do jeho regionálních poboček. K dispozici mají i materiály v Ukrajinštině. Do pomoci uprchlíkům se zapojila i Státní veterinární správa, výdaje činí 21 871 korun.
Resort pomáhal ve spolupráci se SSHR vybrat potraviny, které byly odeslány z hmotných rezerv už na začátku března. Doposud na Ukrajinu směřovala pomoc za více než 120 milionů korun. Kromě potravin to byl zdravotnický materiál, hlavně různé ochranné pomůcky. O potravinovou pomoc v dubnu žádal ministra zemědělství Zdeňka Nekulu (KDU-ČSL) ukrajinský velvyslanec v ČR Jevhen Perebyjnis. V dubnové zásilce Česko odeslalo více než 120 tun potravin.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down