19.03.2002 | 01:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nákup traktorů se u nás loni zdvojnásobil

Oživení domácího trhu zaznamenali v loňském roce výrobci a dovozci zemědělské techniky. Zemědělci nakoupili 1017 traktorů, což je zhruba dvojnásobek proti roku 2000. Z dovozu pocházelo 528 strojů. Ze 109 na loňských 154 kusů šel nahoru i nákup sklízecích mlátiček, zatímco nákup samojízdných řezaček zůstal na shodných 21. Informovala o tom tisková pracovnice agrárního veletrhu Techagro Milena Marešová.

Zemědělci podle ní získávají techniku především finančním leasingem, nákupem na splátky a pořízením již použitých strojů. K dispozici mají i podpůrný a garanční fond a od září 2001 program Investice-Zemědělec rozšířený o garance k úvěrům na výstavbu objektů pro chov krav s tržní produkcí mléka. "Dosud se garance na tyto účely neposkytovala, nyní dosahuje v základu 30 procent u projektů na rekonstrukce a investiční výstavbu," doplnila s tím, že jde o nepřímou podporu nákupu stájových technologií.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down