Náměstek Hladík se chce sejít se všemi starosty obcí na území chystaného Národního parku Křivoklátsko

Náměstek ministra životního prostředí Petr Hladík se chce sejít se všemi starosty obcí na území chystaného Národního parku Křivoklátsko. Možné úpravy návrhu podle něj posoudí odborníci. Hladík se včera sešel se třemi starosty z 19 obcí, kterých se návrh NP dotkne. Konkrétně šlo o představitele Chyňavy, Nižboru a Roztok. Podle něj je třeba dostat více informací k místním obyvatelům. "Vnímám tady velkou otevřenost ty věci řešit," řekl Hladík novinářům. Starostka Nižboru Kateřina Zusková řekla, že obec je nadále proti vyhlášení parku, avšak její vedení nevidí důvod, proč se neúčastnit setkání a nedozvědět se o záměru co nejvíce.

Ministerstvo chce podle náměstka dál se starosty komunikovat a zabývat se některými podněty, třeba ohledně věcných připomínek, jako jsou třeba posun hranice kvůli soukromému vlastnictví nebo vedení kanalizace či vodovodu. Na dnešní schůzce přibyly i další náměty. "Dokonce jsme se s některými starosty domlouvali už na konkrétních cestních sítích, které upravíme, nově by se vyznačily, nebo dokonce některé cyklotrasy," řekl Hladík. Starostka Nižboru o schůzce řekla, že problém a blok v jednání vznikl zpočátku, kdy se vyhlášení národního parku dostalo do programového prohlášení vlády, aniž by o tom někdo mluvil s obcemi. S náměstkem řešila například vedení hranice národního parku, která je nyní navrhovaná přes přístupovou cestu do jedné z částí obce, lidé by tedy chodili domů přes národní park. "Chtěli bychom posunout hranici," doplnila Zusková. Režim vstupu do lesů se podle Hladíka nezmění. Změní se režim těžby a také lovu zvěře, které má řídit správa národního parku. Připravovaný Národní park má zabírat 116 kilometrů čtverečních Křivoklátska, což představuje 16 procent současné chráněné krajinné oblasti. Tvořit má centrální část současné CHKO.*

Náměstek ministra životního prostředí Petr Hladík, NP Křivoklátsko

jednání o NP Křivoklátsko

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down