Náměstek Šnejdrla skončí na ministerstvu zemědělství

Náměstek ministra zemědělství Jindřich Šnejdrla skončí ve funkci, nepřihlásil se do výběrových řízení vypsaných kvůli novému služebnímu zákonu. Dnes o tom informoval mluvčí resortu Hynek Jordán. Šnejdrla ve funkci náměstka pro komodity, výzkum a poradenství působil skoro dva roky, dříve byl viceprezidentem agrární komory. "Učinil tak na základě vlastního rozhodnutí z osobních a rodinných důvodů," uvedl Jordán, výběrové řízení na nové náměstky stále běží.

Podle služebního zákona musí být do konce roku vyhlášená výběrová řízení na odborné náměstky, dokončená musí být do poloviny příštího roku. "V našem úřadu se snažíme, aby byla dokončena do 31. prosince 2015," uvedl dříve Jordán.

Šnejdrla byl aktivní i politicky, například v roce 2012 se dostal do druhého kola senátních voleb na Vsetínsku, kde jej nakonec porazil Jiří Čunek.

Na ministerstvu nyní působí osm odborných náměstků a státní tajemník, dvě nová náměstkovská místa v letošním roce vznikla oddělením agendy potravin a evropských dotací. Ministr Marian Jurečka má také 12 odborných zemědělských poradců.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down