Náměstky komoditní sekce a lesního hospodářství ministr již odvolal

Ministr zemědělství Jan Mládek odvolal k 1. březnu 2006 své náměstky Zdeňka Růžičku a Karla Macha. První vedl komoditní sekci Mze, druhý sekci lesního a vodního hospodářství. Informoval o tom mluvčí ministerstva Tomáš Loskot. Ministr to zdůvodňuje nutností strukturálních a koncepčních změn ve vedení ministerstva v souvislosti s přípravou na předsednictví v Evropské unii, jehož se Česká republika ujme v roce 2009.

Jan Mládek požaduje, aby se co nejdříve do nejvyššího vedení resortu dostali odborníci orientující se v evropském prostředí. Prozatím obě funkce zůstanou podle rozhodnutí ministra neobsazené. Vedení sekcí se nyní ujmou vrchní ředitelé. Komoditní sekci tedy povede Stanislav Kozák, vedením sekce lesního a vodního hospodářství byl pověřen vrchní ředitel Pavel Punčochář.
S dalšími personálními změnami na MZe do červnových voleb už Jan Mládek nepočítá, pokud se nevyskytne nějaká mimořádná situace, uvedl. Ke jmenování nových náměstků by podle ministra mělo dojít po parlamentních volbách.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *