07.03.2016 | 10:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Napoprvé šťastná volba

Štěstí měla počátkem letošního roku čtveřice hospodářů z rodiny Malých, která získala šek na pohonné hmoty za sto tisíc korun, který věnovala společnost ČSOB Leasing. Výhru jim předal Ředitel Vendor Finance této společnosti Jan Kulhánek. Díky ní si Malí pořídili již v předstihu potřebnou techniku, přestože o ní letos ještě neuvažovali. Dva Miroslavové, František a Daniel založili koncem minulého roku nový podnik - První zemědělská obchodní společnost, poprvé zaseli a začali hospodařit. Rovněž také poprvé odpověděli na anketu týdeníku Zemědělec. A to jim přineslo štěstí.

Do redakce týdeníku Zemědělec Miroslav Malý starší z I. Zemědělské obchodní společnosti zaslal kupón s odpovědí na prosincovou anketní otázku, která zněla: Domníváte se, že vytvoření odbytových družstev by pomohlo zlepšit výkupní ceny komodit? Zvolil odpověď  „ano“.  Na základě svého tipu tak získal hlavní cenu za minulý rok, kterou do soutěže věnovala společnost ČSOB Leasing. Jak uvedl nejstarší z majitelů podniku, který působí na okrese Brno – venkov, Miroslav Malý, založili jsme novou firmu, která je pokračováním původního podniku, ve Zbýšově, kde hospodařili na 50 hektarech. „Po roce 1950 jsme přešli do družstva a už jsme tam s otcem zůstali,“ zavzpomínal Miroslav Malý nejstarší. Začínal jako traktorista a posléze se vypracoval na pozici hlavního mechanizátora a v roce 1970 přešel do zemědělského podniku Říčany. „Tam jsem skončil za 42 let ve vedení,“ podotkl s tím, že tento podnik nyní obhospodařuje 3400 hektarů.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down