Naprostá většina vzorků z pražských studní nevyhověla požadavkům hygieny

Hygienickým požadavkům loni nevyhovělo 95 procent analyzovaných vzorků vody ze soukromých studní v Praze. Vyhlášce neodpovídaly minimálně v jednom parametru. Nejčastěji byly překročeny mikrobiologické ukazatele. Informoval o tom mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací (PVK) Tomáš Mrázek.

Laboratoř v loňském roce provedla několik stovek rozborů. "V nezanedbatelných případech byly překročeny limity dusičnanů (limit 50 mg/l) a také limity pro hodnotu zákalu nebo železa," uvedl mluvčí.

Voda ze soukromých studní nepodléhá žádné pravidelné kontrole. PVK nabízejí majitelům rozbory základních chemických a mikrobiologických parametrů pitné vody za tisíc korun. "Součástí protokolu o výsledku analýzy je také posouzení výsledků a v případě vzorků, které překročí hygienický limit, zákazníkům doporučíme vhodný postup řešení pro zlepšení kvality vody," dodal Mrázek.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down