04.04.2003 | 07:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nařízení vyjde už ve středu

Nařízení vlády k obnově cukerního pořádku, které stanoví produkční kvóty cukru až do hospodářského roku 2004/2005, vstoupí v platnost ve středu 9. dubna, kdy vyjde ve sbírce zákonů. Informovala o tom tisková mluvčí Státního zemědělského intervenčního fondu Jitka Sluková s tím, že spolu se zveřejněním novely ve sbírce zákonů bude její plné platné znění publikováno také na internetové adrese fondu www.szif.cz, a to včetně příslušných formulářů.

Z národní kvóty 455 tisíc tun cukru se tak mezi cukrovary rozdělí podle jejich výrobní kapacity 415 tisíc tun cukru. Asi 40 tisíc tun představuje rezerva, z níž je bezmála 5000 tun určeno pro případné nové výrobce. Dalších 35 tisíc tun je vyčleněno pro situace, jako je nestabilita na trhu či restrukturalizační procesy.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down