10.01.2005 | 08:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Národní diskuse o budoucnosti venkova ČR v krajích

Společná zemědělská politika států Evropské unie neustále hledá svoji konkrétní podobu. V roce 2004 proběhla zásadní reforma, která se bude v letech 2005-2007 zavádět do praxe.

Finanční prostředky se rozdělily na dvě priority, dva pilíře. První pilíř jsou platby pro zemědělce bez závislosti na produkci, v ČR tzv. SAPS, platby na ha zemědělské půdy a do některých specifických sektorů.
Druhý pilíř je založen nově, celý na programování. Z programování bude vycházet nový fond EAFRD (European Agriculture Fund for Rural Devolepment- Evropský zemědělský fond pro rozvoj venkova) v letech 2007-2013. V České republice existuje jakási zkušenost s přípravou programování pro období 2004-2006.
Současná situace nám však dovoluje připravit se daleko lépe formou veřejné diskuse, která je v systému programování důležitá.
Účelem této diskuse je zjistit skutečné potřeby, v tomto případě venkovských regionů, a podle těchto potřeb správně stanovit cíle v programových dokumentech, odpovědnost centrálních a regionálních úřadů a alokaci finančních prostředků.
Národní diskuse o budoucnosti venkova ČR v krajích bude realizována pod záštitou Podvýboru pro rozvoj venkova Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a předsedy podvýboru poslance Jiřího Papeže, pod záštitou jednotlivých krajů a jejich hejtmanů a Spolku pro obnovu venkova ČR.
První setkání proběhne 21. ledna 2005 v Libereckém kraji, další pak 1. února v Jihomoravském kraji a 2. února ve Zlínském kraji, 10. března v Plzeňském kraji.
Diskuse ve zbývajících krajích proběhne do konce června roku 2005 a bude zakončena národní konferencí v říjnu tohoto roku.
Celý projekt je realizován s přispěním českých poslanců z politické frakce EPP-ED v Evropském parlamentu.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down