10.05.2001 | 07:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Národní monitorovací výbor pro SAPARD poprvé zasedá

Dnes poprvé zasedá pod vedením 1. náměstka ministra pro místní rozvoj Jiřího Durčoka Národní monitorovací výbor pro SAPARD. Úkolem této instituce je sledovat naplňování programu SAPARD v České republice. Členy Národního monitorovacího výboru, které po dohodě s ministrem pro místní rozvoj Petrem Lachnitem jmenoval ministr zemědělství Jan Fencl, jsou zástupci státních institucí, profesních i nevládních organizací.

Prvního jednání Národního monitorovacího výboru pro SAPARD se jako hosté zúčastní i zástupci Evropské komise a Delegace EU v České republice. Kromě procedurálních otázek se jednání zaměří zejména na monitorovací indikátory a kritéria, podle nichž budou vybírány k financování nejlepší projekty v rámci programu SAPARD.
Ustavení Národního monitorovacího výboru je důležitým krokem na cestě k vyhlášení programu SAPARD, jehož cílem je usnadnit praktické zavádění práva ES zaměřeného na Společnou zemědělskou politiku a přispět k rozvoji venkova v České republice a dalších devíti zemích ucházejících se o členství v EU.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down