Národní park Šumava vypsal tendr na práce v lesích

Šumavský národní park vypsal výběrové řízení na práce v lesích na letošní a příští rok. Firmy, které vzejdou z tendru, podepíšou s parkem rámcovou smlouvu, bez níž se nebude moci v lesích zasahovat. Předpokládaná hodnota zakázky je 298 milionů korun bez daně, což je přibližně stejně jako v minulosti. V tiskové zprávě o tom informoval mluvčí NP Šumava Jan Dvořák.

Vypisovaný tendr klade důraz především na zpracování nahodilých těžeb a péči o stromy. "Hlavní změnou v této již tradičně vyhlašované veřejné zakázce je zvýšení maximální ceny za technickou jednotku,“ řekl náměstek Národního parku Šumava Jan Kozel.

Konec lhůty pro podání nabídek je 21. června v 8:00. Další informace k nadlimitní veřejné zakázce jsou k dispozici na profilu zadavatele. Zakázka se týká prací v zásahových částech šumavského parku, který se rozkládá na více než 680 kilometrech čtverečních. Park je rozdělen do čtyř zón. V té s nejpřísnějším režimem ochrany přírody je 27,7 procenta území. Jde o plochu určenou pro nerušený průběh přírodních procesů. Na opačném pólu zonace je takzvaná kulturní krajina, do níž spadají hlavně osídlené části Šumavy. Momentálně zóna kulturní krajiny zabírá 1,2 procenta národního parku.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down