Národní stánek na zemědělském veletrhu v Srbsku

České republika se již potřetí svým národním stánkem zúčastnila Mezinárodního veletrhu International Agricultural Fair (IAF) Novi Sad, který má téměř stoletou tradici a patří mezi nejvýznamnější zemědělské veletrhy v jihovýchodní Evropě. Letos se ve dnech 11. až 17. května konal již jeho 86. ročník.

Na veletrhu IAF Novi Sad je prezentována zemědělská technika, potraviny a nápoje, stroje a vybavení pro potravinářství, bio zemědělská produkce, hospodářská zvířata, a další. Jedná se o akci, která nabízí vstup pro firmy nejen na trh v Srbsku, ale i v okolních zemích Balkánu. Veletrh je určen jak pro odbornou, tak pro laickou veřejnost. Příležitost zde nacházejí i obchodníci. V Kongresovém Centru Novi Sad bývají organizovány četné konference, propagační kampaně a jednání obchodníků. Od roku 2007 se veletrh zaměřuje na studenty a vědce v zemědělství, výsledkem je i udělování ocenění Nejlepší zemědělský podnikatel. V loni se tato mezinárodní akce konala na ploše 47 tisíc metrů čtverečních, přičemž 36 tisíc metrů čtverečních z toho tvořila otevřená výstavní plocha. Na veletrhu se prezentovalo zhruba 1500 vystavovatelů z 30 zemí světa. Brány výstaviště vloni překročilo 140 tisíc návštěvníků. S podobnými čísly pracovali organizátoři i letos. Ministr zemědělství Miroslav Toman uvedl, že v příštím roce by se Česká republika chtěla stát oficiálním partnerem této výstavy, letos jím byla Itálie.
Národní expozice České republiky se rozkládala na zhruba 170 metrech čtverečních. Na této ploše se prezentovala asi desítka firem, které nabízely potraviny, nápoje, zemědělskou techniku a technologie, plemenný materiál nebo krmiva. Na stánku Ministerstva zemědělství byl zajištěn informační a poradenský servis pro odbornou veřejnost.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down