Národní zemědělské muzeum má nového ředitele

Novým šéfem Národního zemědělského muzea je Milan Půček, dosavadní manažer Svazu měst a obcí ČR. Ministr zemědělství Marian Jurečka jej minulý týden jmenoval do funkce. Půčkovu předchůdkyni Evu Balaštíkovou ministr v první polovině dubna odvolal v souvislosti s krátce předtím medializovaným případem muže, který po útěku z vězení vyhrál pod falešným jménem konkurz na hlavního ekonoma muzea. Následně vyvedl z jeho účtů zhruba deset milionů korun a utekl policistům.

„Národní zemědělské muzeum prochází složitým obdobím a nemůže fungovat v provizoriu. Proto jsem se rozhodl jmenovat nového ředitele Milana Půčka bez výběrového řízení,“ uvedl Jurečka. Půček je podle jeho slov člověk s dostatečnou praxí v oboru a Národní zemědělské muzeum, jak uvedl,  dokáže posunout směrem k moderní výstavní instituci.
Půček měl ve Svazu měst a obcí na starosti strategické řízení meziobecní spolupráce. Je absolventem Vysokého učení technického v Brně. Následně prošel doktorandským studiem na Přírodovědecké fakultě Ostravské univerzity. Na ostravské pobočce Newport University pak získal titul MBA. Podle MZe má nový šéf muzea 22 let praxe, z toho 20 let pracoval ve vedoucích pozicích. V minulosti působil jako vědecký pracovník na Univerzitě Karlově, byl také ředitelem Muzea regionu Valašsko.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *