07.05.2021 | 02:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Národní zemědělské muzeum v Ostravě se opět otevře návštěvníkům

Národní zemědělské muzeum v Ostravě se v pondělí opět otevře návštěvníkům. Těšit se mohou na fotografickou výstavu Jindřicha Štreita, která představuje proměny venkovského prostředí ve 20. a 21. století. Prohlédnout si budou moci také retro hospodu Radegast a novinkou bude i zábavný průvodce po muzeu. Sdělila to mluvčí muzea Jitka Taussiková. Zdravotníci a záchranáři, kteří se podílejí na zvládání koronavirové krize, mohou muzeum až do konce roku navštívit zdarma.

"Fotografování venkovského života svázaného s prací v zemědělství se Jindřich Štreit věnuje již od 70. let minulého století. Zemědělský rok ovlivňuje mnoho proměnných, a přesto se již po tisíce let stále opakuje. V průběhu času se mění krajina a klimatické poměry, mění se společenské okolnosti, stroje a technologie, jiní jsou i lidé, kteří se zemědělským činnostem věnují. Vybrané fotografie sledují tyto změny za posledních více než 30 let," uvedla mluvčí. Štreit na svých snímcích zachycuje území vymezené městy Šumperk, Rýmařov, Bruntál, Šternberk a Litovel.
"Nejnovější snímky vznikly jako součást projektu Národního zemědělského muzea – dokumentace našeho zemědělství v průběhu roku 2018, a to opět na Rýmařovsku a Olomoucku. Tyto záběry jsou prezentovány jako dvojice černobílé a barevné fotografie, jež tvoří propojení mezi dvěma zaznamenanými časovými úseky," uvedl ředitel muzea Ivan Berger. Výstava bude k vidění až do konce října.
V rámci výstavy 50 let pivovaru Radegast muzeum připravilo také ukázku dobové restaurace ve stylu Jednoty. "Návštěvníky také čeká novinka v podobě Hravého průvodce po muzeu. Zábavnou formou úkolů, vzdělávacích otázek a zajímavostí je provede všemi stálými expozicemi – zemědělskou technikou, depozitářem potravin a neopomene ani historii objektu a jeho zákoutí. Průvodce lze zakoupit na pokladně a na konci prohlídky z něj poskládat origami ovečku," doplnila mluvčí.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down