07.12.2021 | 10:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nárůst prodeje sektů a šumivých vín

Skupina Bohemia Sekt prodala letos za 11 měsíců meziročně o téměř šest procent více lahví sektů a šumivých nápojů. Uvedl to ředitel firmy Ondřej Beránek. Celoroční prodeje zatím nedokáže odhadnout. Rozhodující bude konec roku, kdy firma prodává 30 procent produkce. Firmu jako ostatní výrobce vín ovlivnila pandemie covidu a protiepidemická opatření. Utlumuje se návštěvnost restaurací, barů, ruší se večírky a společenské akce, zmínil ředitel. Podnik, který čtyři roky nezdražoval, zvýšil od 1. prosince ceny o čtyři až šest procent, což se po dohodě s odběrateli projeví na pultech po Novém roce.

Společnost na trhu šumivých vín v ČR dlouhodobě drží asi 60 procent. Od ledna do listopadu vzrostly podle ředitele prodeje šumivých vín v českém maloobchodě meziročně o téměř 14 procent. Už několik let lze pozorovat trend jejich rostoucí konzumace v letním období, což ovlivnilo italské prosecco, uvedl. Podle Beránkových odhadů by za celý rok mohly prodeje sektů v ČR posílit meziročně až o pět procent. Růst zaznamenala také tichá vína, jejichž prodej v lahvích 0,75 litru v maloobchodu vzrostl meziročně o 5,6 procenta a za celý rok by to mohlo být do tří procent.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down