22.08.2000 | 11:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Naše ekologické projekty na EXPO 2000 uspěly

Tři české ekologické projekty vyhodnotila mezinárodní komise v soutěži EXPO 2000. Jde o projekt Zdravá města, Přeshraniční spolupráce a Regionální přístup k ochraně životního prostředí v malých a středních podnicích.

Projekt Zdravá města realizuje nezisková organizace Česká brána 21. Ukazuje cestu modernímu managementu měst, obcí a regionů. Průběžně systematicky zavádí principy trvale udržitelného rozvoje.
Projekt Přeshraniční spolupráce zahájila v roce 1993 Severočeská vodárenská společnost aktivitami ke zlepšení stavu na Labi a Nise. Díky němu se během tří let podařilo dokončit 31 přeshraničních projektů o celkovém nákladu 3,342 mld. Kč. Kromě prostředků ze státního rozpočtu ČR se podařilo získat peníze i od Německého ministerstva životního prostředí a z Programu PHARE CBC Evropské unie.
Projekt Regionální přístup k ochraně životního prostředí v malých a středních podnicích, jehož realizátorem je České centrum čistší produkce, je zaměřen na zlepšení životního prostředí v regionech. V ČR se již realizovalo devět projektů, kterých se zúčastnilo 49 podniků. Jejich výsledkem je zlepšení komunikace o otázkách životního prostředí mezi úřady a podniky, snížení znečišťování, provozních nákladů a také posílení konkurenceschopnosti podniků.
Den českých ekologických projektů zahájí na výstavě EXPO 2000 dne 31. srpna český ministr životního prostředí Miloš Kužvart.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down