04.11.2008 | 01:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Naši vinaři letos ve Vídní zabodovali

Na jedné z neobsazovanější mezinárodní soutěži vín AWC Vienna v rakouském hlavním městě získali letos moravští vinaři 11 zlatých medailí. Česká republika byla na akci zastoupeno 159 vzorky vín, což je vůbec nejvíce v historii všech dosavadních účastí tuzemských firem v zahraničí. Nebývalý úspěch moravských vinařů potvrzuje i to, že medaili či diplom získalo rekordních 140 vzorků vín, tedy 88 procent z přihlášených. Agroweb o tom informoval jeden ze spoluorganizátorů akce Luboš Bárta z časopisu Sommelier.

Nejúspěšnějšími firmami se třemi zlatými medailemi se staly Vinné sklepy Valtice a Znovín Znojmo. Další nejcennější kovy si z Rakouska dovezly vinařství Bohemia Canopus, Vinařství Mikulica, Čebav, Helena Glosová a Vinselekt Michlovský.
Komise, jejímiž členy bylo také 25 českých a slovenských degustátorů, hodnotila celkem 7959 vín od 1422 producentů z celého světa. Kromě nejcennějších zlatých medailí získala moravská vína také 94 stříbrných medailí a 35 diplom s oceněním kvality.
Vínu se u nás daří, jeho spotřeba v posledních letech stoupá. Zatímco v roce 1993 byla průměrně 12 litrů vína na osobu ročně, nyní se pohybuje kolem 17 litrů. I tak ale ČR zaostává za Evropou, kde se průměr pohybuje od 25 do 32 litrů.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down