Návrh na výjimku z podmínky zaknihovaných akcií

Zemědělské podniky ve formě akciových společností, jejichž vedlejší činností je výroba elektřiny z vysokoúčinné kombinované výroby elektřiny a tepla, by měly mít nárok na podporu bez podmínky zaknihovaných akcií. Předpokládá to novela zákona o podporovaných zdrojích energie poslanců opoziční KSČM, kterou by na středečním zasedání měla podle předběžného stanoviska podpořit vláda.

Totéž by platilo i pro zemědělské podniky, které vyrábějí elektřinu obecně z obnovitelných zdrojů. Nyní se výjimka z podmínky mít zaknihované akcie vztahuje jen na výrobce s hlavní činností zemědělská výroba, kteří produkují elektřinu z bioplynu.  Předkladatelé chtějí napravit nepřesnosti, které vznikly v normě o podporovaných zdrojích při nedávném schvalování rozsáhlé vládní novely energetického zákona, jež bude účinná od ledna, vyplývá z důvodové zprávy. "Vláda akceptuje snahu poslanců napravit chybu vzniklou zapracováním pozměňovacího návrhu do vládního návrhu zákona," stojí v předběžném stanovisku kabinetu. "Navrženým zákonem se uvádí text uvedených ustanovení do souladu s původním záměrem vlády i poslanců. Současně se touto novelou odstraňuje nebezpečí možných rozsáhlých finančních škod, které by vznikly v těchto věcech některým výrobcům elektrické energie a tepla při zemědělské výrobě," stojí ve zdůvodnění novely, kterou podepsali předsedové KSČM a stranického poslaneckého klubu Vojtěch Filip a Pavel Kováčik.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down