Návrh na změnu podmínek zaknihovaných akcií

Zemědělské podniky ve formě akciových společností, jejichž vedlejší činností je výroba elektřiny z vysokoúčinné kombinované výroby elektřiny a tepla, by měly mít nárok na podporu bez podmínky zaknihovaných akcií. V novele zákona o podporovaných zdrojích energie to navrhli poslanci KSČM. Totéž by platilo i pro zemědělské podniky, které vyrábějí elektřinu obecně z obnovitelných zdrojů. Nyní se výjimka z podmínky mít zaknihované akcie vztahuje jen na výrobce s hlavní činností zemědělská výroba, kteří produkují elektřinu z bioplynu.

Předkladatelé chtějí napravit nepřesnosti, které vznikly v normě o podporovaných zdrojích při nedávném schvalování rozsáhlé novely energetického zákona, jež bude účinná od ledna, vyplývá z důvodové zprávy.  "Navrženým zákonem se uvádí text uvedených ustanovení do souladu s původním záměrem vlády i poslanců. Současně se touto novelou odstraňuje nebezpečí možných rozsáhlých finančních škod, které by vznikly v těchto věcech některým výrobcům elektrické energie a tepla při zemědělské výrobě," stojí ve zdůvodnění novely, kterou podepsali předsedové KSČM a stranického poslaneckého klubu Vojtěch Filip a Pavel Kováčik.
Předlohu nejprve posoudí vláda, rozhodnou o ní zákonodárci. Předkladatelé navrhli, aby ji sněmovna schválila zrychleně už v prvním čtení.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down