20.10.2015 | 03:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Negativní dopad nebude

Osobnosti, které oslovil týdeník Zemědělec, se převážně domnívají, že zavedení elektronické evidence tržeb nebude mít fatální následky pro menší podnikatele.

Předseda Asociace soukromého zemědělství ČR Josef Stehlík uvedl, že s elektronickou evidencí tržeb tato organizace zásadně nesouhlasí. „Jednak si myslíme, že to bude pro malé podnikatele likvidační, když se k tomu budou chtít postavit tak, že budou plnit dané normy,“ řekl. Podle Stehlíka problémem to bude zejména pro menší podnikatele na venkově.

 Viceprezident Agrární komory ČR Václav Hlaváček míní, že zavedení elektronické evidence tržeb nebude mít negativní dopad. „Převážná většina zemědělců to má. Zatím jsem neviděl, že by na to někdo reagoval podrážděně,“ uvedl.   

Předseda Svazu českých a moravských spotřebních družstev Zdeněk Juračka řekl, že tato norma nebude pro menší podnikatele likvidační. Podle něj ji lze naplnit. „Opírám se o to, že zákon nevnímám jako daňovou otázku, ale jako prostor pro vytvoření rovnováhy na trhu pro všechny subjekty. „Jestliže někdo vymyslí jiné opatření, které by sjednalo rovnováhu na trhu, budu ho podporovat,“ konstatoval. Pro Juračku je důležité právě toto vytvoření rovnováhy.       

Předseda Asociace soukromého zemědělství ČR Josef Stehlík uvedl, že s elektronickou evidencí tržeb tato organizace zásadně nesouhlasí. „Jednak si myslíme, že to bude pro malé podnikatele likvidační, když se k tomu budou chtít postavit tak, že budou plnit dané normy,“ řekl. Podle Stehlíka problémem to bude zejména pro menší podnikatele na venkově.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down