07.02.2001 | 10:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nejdůležitější je bezpečnost potravin

Bezpečnost potravin jako prioritní celoevropský problém označil včera v Brně náměstek ministra zemědělství Tomáš Zídek.

Evropská komise proto požaduje již ve druhé polovině roku 2002 plnou slučitelnost české legislativy v oblasti hygienické a veterinární. Kontrolní mechanismy v ČR zabezpečují Česká zemědělská a potravinářská inspekce, Státní veterinární správa a dále Státní rostlinolékařská správa (SRS).
Ministr zemědělství Jan Fencl již založil krizový štáb pro BSE, který Zídek považuje za zárodek budoucího koordinačního pracoviště pro bezpečnost potravin po vzoru Evropské komise. “Meziresortní jednání se uskutečňují každý týden,“ doplnil náměstek, který odpovídá v resortu za zahraniční vztahy a EU.
Investičně náročnou oblast hygieny potravinářských provozů řeší zčásti program Sapard, který do ČR přinese do roku 2006 až5,7 miliardy korun. Část požadavků Evropské komise na vybavení veterinárních stanic řeší program Phare 2000 a 2001.
Zídek také uvedl, že doporučení EU k posílení SRS Česko respektuje a tento problém řeší i program Phare 2001.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down