18.01.2005 | 04:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nejen školní mléko, ale také školní ovoce

Od příštího roku by mohli kromě dotovaného mléka dostávat školáci také dotované ovoce od českých zemědělců. Na dnešních Ovocnářských dnech v Hradci Králové to řekl ministr zemědělství Jaroslav Palas.

Náklady na dotované ovoce pro školy by podle něj měly být nižší než na mléko, které stát ročně podporuje zhruba 80 miliony korun. "Podobně jako mléko je ovoce prospěšné pro zdraví mladé generace," řekl ministr.
Ovocnáři projekt školního ovoce přivítali. "Dodávka by se týkala zejména jablek a ročně by mohlo jít řádově o několik tisíc tun. Znamenalo by to pro nás také jistotu odbytu určité části produkce," řekl tajemník Ovocnářské unie ČR Martin Ludvík. Rozhodující část dodávky do škol by podle něj měla tvořit jablka, v menší míře hrušky a švestky.
Aby se projekt školního ovoce mohl rozběhnout, musí se k němu jako k druhu národní podpory kladně vyslovit Evropská komise. "Jsme přesvědčeni, že bychom uspěli, protože podobné projekty v některých zemích Evropské unie fungují," řekl Palas s tím, že celý projekt ještě musí ministerstvo podrobně propočítat včetně objemu ovoce i peněz. Dodávky mléka a mléčných výrobků školákům za dotované ceny fungují v tuzemsku od roku 1999. Školní mléko loni odebíralo asi 3000 škol.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down