Nejlepší kolekci letošního Salonu vín má Znovín Znojmo s pěti zástupci

Cenu za nejlepší kolekci vín v letošním Salonu vín získal Znovín Znojmo, který má mezi stovkou nejlépe hodnocených vín pět zástupců. Národní vinařské centrum, které soutěž pořádá, zveřejnilo podrobné výsledky v tiskové zprávě. Upřesnilo také, že letošní Salon vín se na zámku ve Valticích na Břeclavsku otevře pro veřejnost 3. února.

Národní soutěže vín, která je největší u nás, se letos zúčastnilo rekordních 2643 vín. Každé ze stovky těch, které jsou pro letošek součástí salonu, prošlo třemi koly hodnocení, od jednotlivých vinařských podoblastí až po dvě celostátní kola. "Salon vín je unikátní zejména tím, že jsou v něm zastoupena prvotřídní vína ze všech čtyřech moravských vinařských podoblastí a také z vinařské oblasti Čechy, která pro letošní rok vyrobilo rekordních 61 vinařů a vinařských firem v širokém spektru 22 odrůd. Na jednom místě se tak můžete krásně seznámit s víny, tedy i vinařskými styly, z celé naší republiky," uvedla marketingová ředitelka Národního vinařského centra Dagmar Fialová. Absolutním vítězem soutěže se stal Ryzlink vlašský, řada Flower Line, 2021, pozdní sběr z Vinařství Mikrosvín Mikulov, který zároveň zvítězil i v kategorii bílých suchých a polosuchých. V kategorii bílých polosladkých vín zvítězil Tramín červený, výběr z hroznů, 2021 z Vinařství Garčic, v kategorii sladkých bílých vín pak Ryzlink vlašský, výběr z bobulí, 2018 z Vinum Moravicum. Mezi růžovými víny a klarety ocenila porota nejvýše Cabernet Sauvignon rosé, pozdní sběr, 2021 od Víno Botur. Mezi suchými červenými víny pak vyhrálo Rulandské modré, výběr z hroznů, 2019 z vinařství Štěpán Maňák. Nejlepším jakostním šumivým vínem stanovené oblasti je v letošním salonu Bohemia Sekt Prestige 36 brut, jakostní šumivé víno, 2015 od Bohemia Sekt.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down