25.03.2008 | 12:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nejlepší výroby získaly ceny

Soutěž o nejlepší potravinářské výrobky ze středních Čech zná své vítěze. Ocenění přejali v sobotu na výstavě Zemědělec v Lysé nad Labem na Nymbursku zástupci firem Masna Příbram, Vitana, Cukrovary TTD, Pivovar Nymburk, Polabské mlékárny, Pane, řeznictví a uzenářství U Dolejších a Václav Hoch.

Soutěžící se utkali v sedmi kategoriích - mlýnské a pekárenské výrobky, mléko a mléčné výrobky, lahůdky a cukrářské výrobky, alkoholické nápoje kromě piva, masné výrobky, med a výrobky ze včelího medu, ostatní potravinářské výrobky a pivo."Je vidět, že lidé si začínají vybírat nejen chutné, ale i zdravé výrobky," poznamenal při přebírání ceny Rostislav Jakubec ze společnosti Pane z Dolního Bousova, která v soutěži uspěla se svým kornspitzem, pagáčem a sladkým cereálem s hruškovou náplní. Cukrovary TTD v Dobrovici zíkaly ocenění za kostkový cukr Bridž, ve stejné kategorii bodoval i nymburský pivovar s Postřižinským pivem Bogan a provozovna Vitany v Byšicích s polévkou s játrovými knedlíčky a se zapečenou brokolicí.
Masna Příbram si získala porotce jelení klobásou, cerhonickým furiantem a šunkou Jaksepatří, řeznictví U Dolejších v Davli jedinečnými taliány. Nejlepší med ve středních Čechách produkuje podle poroty včelařská farma Václava Hocha z Příbrami. Polabské mlékárny slavily úspěch s malinovým a ovocným tvarohem Milko a smetanovým krémem Monticremo.
Soutěž Potravinářský výrobek Středočeského kraje má být doplněním celorepublikového systému udělování známky Klasa na regionální úrovni a zároveň přispět k propagaci regionu. Cílem je také pomoci středočeským zemědělcům a prvovýrobcům potravin.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down