22.09.2000 | 08:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nejlepším oráčem na slovenském mistrovství byl student uherskobrodského učiliště

Velký úspěch zaznamenal jediný reprezentant zastupující Českou republiku a Společnost pro orbu ČR Michal Trtek na 5. mistrovství Slovenské republiky v orbě. V Bolešově v západní části Slovenska, kde se letošní soutěž konala, Trtek jednoznačně zvítězil.

O úspěchu Michala Trtka, žáka 3. ročníku Středního odborného učiliště zemědělského a odborného učiliště v Uherském Brodě, nás informoval ředitel učiliště Jiří Polanský. Podle jeho slov je obhájení prvního místa mezi 22 nejlepšími oráči ze Slovenska důkazem, že české zemědělství má za sebou nadanou mládež, která může patřit k mezinárodní špičce. Jak Polanský doplnil, student uherskobrodského učiliště byl vyhodnocen jako nejlepší i mezi zkušenými a dlouholetými oráči.
Michal Trtek bude učiliště a budoucí kraj Zlín zastupovat také na 27. mistrovství České republiky v orbě, které proběhne v pátek 29. září v Bečvárech u Kolína.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down
Memory: 54MB (10.8% of 500MB)