22.06.2007 | 08:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nejlepším výrobkem Libereckého kraje je višňový mošt

Višňový ovocný nápoj z Moštovny Lažanech je letos nejlepším výrobkem v Libereckém kraji. Získal nejen prvenství ve své kategorii nealkoholických nápojů, ale díky nejvyššímu bodovému ohodnocení také hlavní cenu. Odborná porota letos vybírala z 29 produktů od 11 výrobců.

Hned tři ocenění získaly Jizerské pekárny, které i v minulosti patřily k nejúspěšnějším účastníkům. V prvních dvou ročnících soutěže získaly jejich výrobky vždy hlavní cenu. Letos zvítězily ve svých kategoriích Racio bochánek a dvě vícezrnné směsi na výrobu bezlepkového chleba a bio chleba. Značku může používat také kefírové mléko "Jako od babičky" z malé mlékárny Jiřího Vrkoslava ve Zlaté Olešnici nebo Podkozákovský achát - kozí sýr s modrou plísní ze soukromé farmy Hany Maturové v Chuchelně.
Porota podle Ziky také ocenila kořeněnou uzenou pečeni z Jatek Lomnice nebo řezané jedenáctistupňové pivo Skalák z Pivovaru Rohozec. Označení Výrobek roku 2007 může používat i alkoholický nápoj - Kittelův likér firmy Style Bohemia a Kitl šláftruňk vyrobený jabloneckou firmou Kitl.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down