06.07.2011 | 08:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nejúspěšnější podniky Zemědělského svazu

Koncem června byli na Podnikatelské fóru v Brně vyhlášeni vítězové soutěže Top Zemědělského svazu. Absolutní prvenství si odnesla společnost VH Agroprodukt Rusek z Hradecka, která zároveň zvítězila mezi podniky kukuřičné a řepařské výrobní oblasti.
Druhé místo z této výrobní oblasti si odnesla společnost Doubrava ze Zahnašovic na Kroměřížsku a třetí a.s. Zámoraví Břest, také z Kroměřížska.

Z bramborářské výrobní oblasti byla nejlepší společnost ZS Dublovice z Příbramska, druhé místo obsadilo Agrodružstvo Vyšetice z Benešovska a třetí Zemědělské družstvo v Pňovicích z Rožmitálska. Mezi podniky z bramborářsko-ovesné a horské výrobní oblasti zvítězilo Zemědělské družstvo Kouty z Třebíčska, druhé bylo ZDV Štichovice z Kralovic a třetí Zeras z Radostína na d Oslavou.
Podstatnými kritérii pro vyhodnocení jsou podle Zemědělského svazu ČR výše přidané hodnoty a zisku na pracovníka, průměr výkonů na pracovníka v posledních třech letech a další ekonomická kriteria. Podniky z kukuřičné a řepařské výrobní oblasti musely vykázat přidanou hodnotu na pracovníka za minulý rok vyšší než 140 tisíc korun, produkci na hektar přes 36 tisíc korun za rok a průměr podílu přidané hodnoty na produkci během let 2008 až 2010 vyšší než 28 procent V bramborářské výrobní oblasti musela vyšší přidaná hodnoty na pracovníka přesáhnout 460 tisíc korun, zisk na pracovníka 140 tisíc korun a produkce na hektar 27 tisíc korun za rok. Podíl přidané hodnoty na produkci v průměru let 2008 až 2010 musel převyšovat 30 procent. Úspěšné podniky v bramborářsko-ovesné a horské výrobní oblasti vykazovaly přidanou hodnotu na pracovníka vyšší než 530 tisíc korun, zisk na pracovníka přes 70 tisíc korun a produkci na hektar vyšší než 20 tisíc korun. Podíl přidané hodnoty na produkci v průměru během let 2008 až 2010 musel být přes 32 procent.
Tato soutěž podle zástupců zemědělského svazu umožňuje každoročně oceňovat nejlepší podniky a navrhovat je do dalších soutěží, pořádaných na úrovni celého národního hospodářství. K vynikajícím úspěchům letos patří umístění předsedy zemědělského družstva Dublovice a ředitele a.s. Úsovsko Jiřího Milka v nejprestižnější soutěži Manažer roku.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down