Největší tuzemský producent sektů zvýšil prodej šumivých i tichých vín

Skupina Bohemia Sekt prodala za 11 měsíců více sektů, šumivých nápojů a tichých vín než za stejné období loňska. Rozhodující bude ale prosinec, kdy se prodá třetina roční produkce sektů. Za celý rok očekává skupina meziroční růst v jednotkách procent. Řekl to ředitel Ondřej Beránek.

"Za 11 měsíců jsme na tom lépe než před rokem. Bude velmi důležité, jak se ve druhé polovině prosince podaří zkoordinovat logistický řetězec," uvedl. Největší možné riziko je, že lidé budou nakupovat sekty na poslední chvíli, vykoupí zásobu v obchodech, řetězce už si nestačí včas objednat a firma je nestihne včas zavést.

Společnost nyní vyrábí sekty ve dvou směnách, v případě potřeby je připravena vyrábět i v sobotu. "Naše hlavní omezení není ve stáčení sektů do lahví, ale v kvasné kapacitě. Sekty kvasí a zrají minimálně šest měsíců, a proto v okamžiku, kdy se veškerý připravený sekt stočí do lahví, už nebudeme mít co vyrábět, i kdyby na stáčení čas byl," uvedl. Výroba má skončit 22. prosince odpoledne.

Už od září zaváží distribuční sklady Jažlovice a Prostějov. "Extrémní závozy na konci roku tak nejsou ze Starého Plzence, ale z těchto skladů," uvedl Beránek. Loni z nich jezdilo závěrem roku přes rekordních 50 kamionů denně s šumivými víny Bohemia Sekt. "Zájem o sekty je vyšší po celý letošní rok. Jsou barometrem spotřebitelské nálady. Když se lidé cítí dobře, bezpečně a ekonomicky zajištěni, nakupují je více," řekl ředitel. Společnost loni prodala rekordních 28,5 milionu lahví, z čehož bylo více než 15 milionů sektů a šumivých nápojů. V průběhu letoška byl vyšší zájem o dražší sekty. Na závěr roku si sekt kupuje hodně lidí, kteří ho přes rok vůbec nepijí.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down