Největšímu tuzemskému producentu sladu klesly tržby a vzrostl zisk

Společnosti Sladovny Soufflet ČR, která je největším výrobcem sladu v České republice, v účetním roce 2016/2017 klesly tržby za prodej vlastních výrobků a služeb o pět procent na 3,604 miliardy korun z 3,8 miliardy korun v roce předchozím. Čistý zisk firmy ale stoupl na 410 milionů korun z 325 milionů korun v předchozím účetním roce. Informovala o tom výroční zpráva firmy, jejíž hospodářský rok začal v červenci 2016 a skončil loni v červnu.

Generální ředitel Sladoven Soufflet Richard Paulů ve výroční zprávě uvedl, že firma v účetním roce 2016/2017 zvýšila produkci sladu meziročně o 0,9 procenta na 353 650 tun. Prodej sladu vzrostl o 2,1 procenta na 359 365 tun. Na český trh Sladovny Soufflet dodaly 109 599 tun sladu a zahraniční pivovary nakoupily 249 765 tun.

Společnost Sladovny Soufflet provozuje sladovny v Prostějově, Litovli, Nymburku, Kroměříži a Hodonici. Na tuzemské produkci sladu se firma podílí přibližně 60 procenty a mezi její odběratele patří většina českých pivovarů. Dvě třetiny produkce prostějovská firma vyváží do zahraničí.

Jediným akcionářem Sladoven Soufflet ČR je francouzská společnost Compagnie Internationale de Malteries.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down