11.02.2015 | 05:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nejvíce vzorků v Salonu vín bude mít Michlovský

Nejvíce vzorků bude mít v letošním Salonu vín Vinselekt Michlovský. Z celkového počtu sta vzorků jich tato firma bude mít 18. Šest vzorků budou mít mezi elitou Vinné Sklepy Valtice, Patria Kobylí a Rodinné vinařství Košut. Vyplývá to z informací, které zveřejnili organizátoři.

V poměrovém zastoupení bylo do kolekce vybráno 74 vín bílých, z čehož 59 bylo suchých a polosuchých, deset polosladkých a pět sladkých. Z celkových 23 vín červených byla dvě vína sladká. Kolekci doplňuje jedno růžové a dvě vína šumivá.
Nejvíc vín - 28, pochází z mikulovské vinařské podoblasti, 26 z velkopavlovické, 24 ze slovácké, 18 ze znojemské a z vinařské oblasti Čechy kolekci doplňují tři vína. Nejúspěšnějšími odrůdami letošního ročníku se staly Ryzlink rýnský s devíti zastoupeními a Chardonnay s osmi. Pole jakostního zařazení je v letošním Salonu vín nejvíce vín v pozdním sběru - 48, tedy téměř polovina. Ročníkem s největším zastoupením je ročník 2013 s 67 víny. Šampionem Salonu vín - národní soutěže vín 2015 se stalo Rulandské bílé Ego75, výběr z hroznů 2013 Zámeckého vinařství Bzenec. Stejné vinařství vyhrálo i loni a předloni. V soutěži bylo 1646 moravských a českých vín. Mezi vítězi jednotlivých kategorií je i Rulandské šedé ročníku 2013 z Vinařství Lahofer, které vyhrálo soutěž bílých polosladkých vín. "Hrozny vyzrály do přívlastku výběr z hroznů ve vinici Lampelberg u Vrbovce. V harmonickém víně jiskrné zelenkavé barvy se zlatavými odlesky lze odhalit nasládlé minerální i ovocné tóny, med a pomerančovou kůru i velmi jemné a příjemné botrytické tóny. Chuť, v níž je cukr dokonale sladěný s kyselinkou, je plná a výrazně extraktivní, se stopami medu, ovoce, kouře a jemného koření," uvedl uvedl obchodní a marketingový ředitel Vinařství Lahofer Daniel Smola. Nová kolekce Salonu vín 2015 bude pro veřejnost otevřena od soboty 28. února do konce ledna 2016.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down