08.07.2008 | 01:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nejvíce za rok vzrostla cena rýže

Od loňského léta vzrostla cena většiny základních potravin. Nejvíce ale podražila rýže, mouka, rostlinné máslo, pečivo a mléko. Naopak levnější byl cukr krystal, brambory nebo papriky. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu.

Nejvíce od loňského června do začátku letošního července podle ČSÚ vzrostla cena pšeničné mouky, a to o 58,3 procenta. Kilogram rýže ve stejném období podražil o 47,5 procenta. Cena kilogramu rostlinného másla se meziročně zvýšila o 27,3 procenta, kilogram konzumního chleba nyní stojí o 23 procent více než loni v létě a litr polotučného mléka je dražší o zhruba 16 procent.
Jablka byla na začátku července o 28,7 procenta dražší než loni v létě a kuře o 13 procent. Cena vepřové pečeně byla vyšší o 10,6 procenta a hovězího zadního masa o 4,2 procenta.
Levnější naopak na začátku letošního července byly podle údajů ČSÚ konzumní brambory, jejichž cena ve srovnání s loňským létem klesla o 21,3 procenta. Dolů šly i ceny krystalového cukru, které v červenci při meziročním srovnání poklesly o 7,4 procenta. Paprika byla levnější o necelých 15 procent.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down