07.08.2023 | 11:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nejvyšší soud definitivně osvobodil exšéfa Lesů ČR Szóráda

Nejvyšší soud definitivně zprostil viny bývalého ředitele státního podniku Lesy České republiky Daniela Szóráda. S odkazem na vyjádření mluvčího Nejvyššího státního zastupitelství Petra Malého to napsal web České televize. Szórád čelil obžalobě z podvodu kvůli konkurenční doložce, soudy jej obžaloby zprostily. Nejvyšší státní zástupce Igor Stříž podal letos v únoru dovolání.

"Nejvyššímu státnímu zastupitelství bylo právě doručeno rozhodnutí Nejvyššího soudu, který odmítl dovolání nejvyššího státního zástupce v této trestní věci," cituje web Malého.

Státní zastupitelství tvrdilo, že po svém odchodu z funkce v roce 2018 nedodržel Szórád konkurenční doložku a začal pracovat pro lesnickou společnost LST z Trhanova na Domažlicku dřív, než směl. Szórád vinu od počátku popíral. Tvrdil, že jeho činnost spojená s firmou LST před vypršením konkurenční doložky souvisela s přípravou na budoucí povolání s tím, že z ní nezískal žádné benefity nebo prospěch. Okresní i Krajský soud v Hradci Králové jej zprostily. Podle Stříže však existoval "extrémní rozpor" mezi provedenými závěry a skutkovými zjištěními soudů.

Daniel Szórád působil jako ředitel Lesů ČR v letech 2014 až 2018. Od letošního ledna se státního podniku vrátil jako ekonomický ředitel. V červnu převzal řízení oblastního ředitelství Lesů ČR pro jižní Moravu.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down