Několik cirkusů otevře své prostory i tréninky veřejnosti zdarma

Několik cirkusů bude ve středu od 10 do 12 hodin otevřeno zdarma. Provozovatelé tak reagují na protesty proti cirkusům, jež se chystají ve stejný den v Praze, Brně a Olomouci. Uvedli to v dnešní tiskové zprávě. Chtějí prokázat, že týrání zvířat, proti kterému už v Praze i jiných městech několikrát lidé demonstrovali, se v cirkusech neděje.

Akce se týká pražských cirkusů Bob Navarro King na Proseku a Humberto v Krči, cirkusu Sultán v Mladé Boleslavi, Jo-Joo v Hradci Králové a Bernes v Říčanech. Akci podle zprávy podporuje i Národní cirkus Originál Berousek. Ve většině cirkusů bude kromě volného vstupu do zvěřince možné zdarma zhlédnout trénink zvířat v manéži.

Ministerstvo zemědělství zhruba před měsícem uvedlo, že navrhuje úplný zákaz drezury a vystupování zvířat. Obsahuje ho novela zákona na ochranu zvířat proti týrání, jež prošla meziresortním připomínkovým řízením. Úřad obdržel 300 stran připomínek. O několik dní později resort informoval o založení pracovní skupiny, jež má rozhodnout o podmínkách zákazu. Součástí by měli být zástupci ministerstev zemědělství a životního prostředí, Ústřední komise pro ochranu zvířat, Státní veterinární správy, vybraných chovatelských svazů a cirkusů.

Zástupci největších cirkusů se v návaznosti na to spojili a žádali odbornou diskusi. Podle provozovatelů úřad návrh oznámil bez empirické studie, výzkumu či sběru dat v terénu. Cirkusy předem žádné indicie o chystané novele zákona na ochranu zvířat proti týrání neměly. Na problematiku chovu zvířat v cirkusech se v poslední době poukazuje.*

 

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down