29.11.2006 | 05:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Některé lesnické firmy hrozí stávkou kvůli novým tendrům Lesů ČR

Zástupci čtyřiceti firem, kteří podepsali na dnešním setkání podnikatelů v lesnickém a dřevozpracujícím průmyslu v Brně společné prohlášení, hrozí stávkou. Vyjádřili tak nesouhlas s novými tendry státního podniku Lesy ČR. Míní, že výběrová řízení jsou nezákonná, umožňují manipulaci s posuzováním nabídek a způsobí zánik až devadesáti procent českých lesnických společností.

Setkání lesníků se zúčastnilo 68 firem, z toho čtyřicet podepsalo společné prohlášení podepsalo. V prohlášení vyzývají vedení Lesů ČR, aby zahájilo jednání o vyřešení současné krize v českém lesnictví. K řešení možných dopadů nových tendrů na lesnický průmysl vyzvaly také českou vládu.
Podle mluvčí ministerstva zemědělství Táni Králové ministryně zemědělství Milena Vicenová učinila v tomto směru první kroky, když počátkem týdne obměnila dozorčí radu Lesů ČR. Jejím úkolem je v novém složení provést analýzu nynějších tendrů, dodala Králová.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down