09.06.2005 | 01:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Někteří dodavatelé mléka chtějí údajně opět spolupracovat s Madetou

Někteří dodavatelé mléka se ozývají největšímu zpracovateli mléka v ČR Madetě a chtějí jednat o zpětných dodávkách mléka, uvedl ředitel jihočeské mlékárny Milan Teplý Teplý. Mlékárna podle něj nyní nabízí vyšší výkupní ceny za mléko než někteří němečtí zpracovatelé. Madeta vykupuje litr mléka za 8,43 koruny, v Německu se výkupní cena pohybuje od 7,80 do 9,50 korun.

Přestože vloni mlékárna kvůli vývozům českého mléka do zahraničí přišla o třetinu dodávek, Madetě to zvláště ke konci roku pomohlo. Nevyráběla do zásoby a pokud surovinu potřebovala, dovezla ji z Německa za cenu nižší než je tamní výkup, uvedl Teplý.
Dodávky Madetě zkrátilo především Mlékárenské družstvo Jih z Tábora, její největší dodavatel. Družstvo, zastupuje 220 zemědělských podniků a dodávalo mlékárně zhruba 300 milionů litrů. Letos však objem snížilo. Zemědělci se totiž dohodli na vyšší vývoz do bavorské mlékárny Goldsteig v Chamu. Ještě v dubnu tak přes hranice vyváželi denně zhruba 210 000 litrů mléka.
Stejně jako v prvním pololetí, chce jihočeský mlékárenský koncern i v dalších měsících mléko přikupovat. Potřebují asi kolem 150 000 litrů denně. Záleží však na dodavatelích, regionu a ceně, řekl Teplý. Právě výkupní cena by se podle něj měla pohybovat zhruba kolem 8,20 Kč za litr.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down