13.01.2005 | 02:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nelegální výrobu lihu odhalili celníci ve dvou lihovarech na Žďársku

Nad dvěma lihovary na Žďársku visí hrozba, že jim bude odejmuto povolení k výrobě lihu. Důvodem je podezření z nelegální výroby lihu, sdělil mluvčí brněnského celního ředitelství Jaroslav Moravec. Pachatelům, kteří narušili plomby celníků na měřicích přístrojích, hrozí odnětí svobody v rozmezí od jednoho do osmi let.

Žďárští celníci v pondělí zjistili, že na měřicích přístrojích byly v obou případech nahrazeny původní celní závěry padělanými. Lihovary mohou používat jen takové výrobní zařízení, které zaručí spolehlivé zjištění množství vyrobeného surového lihu. Celní úřad proto na jednotlivé části umisťuje plomby. Množství nelegálně vyrobeného lihu a případnou výši daňového úniku bude dál vyšetřovat policie.
Bez ohledu na policejní vyšetřování má celní úřad pravomoc rozhodnout o odejmutí povolení k výrobě lihu. Podle Moravce to úřad zvažuje. Jak potvrdil mluvčí, celníci se v územní působnosti brněnského ředitelství setkali s padělanými uzávěrami poprvé.
Celníci jsou jedinými správci spotřební daně od loňského ledna. Lihovary jsou ze zákona povinni kontrolovat nejméně jednou za dva měsíce, podle mluvčího jsou ale obvyklé dvě až tři kontroly každý měsíc.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down