30.05.2018 | 06:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Německá KWS má zájem o divizi Bayeru, kterou má slíbenou BASF

Německý prodejce osiv KWS Saat předložil koncernu Bayer nabídku na převzetí její stejně zaměřené divize. Na prodeji těchto aktivit se ale Bayer už v dubnu dohodl s další německou společností BASF. Informovala o tom agentura Reuters. Bayer prodává část aktivit, aby získal svolení regulačních úřadů s převzetím amerického producenta semen Monsanto.

Konkurenční nabídka je nezávazná a KWS ani nezveřejnila finanční stránku obchodu. Sdělila jen, že Bayeru nabízí atraktivní podmínky. Divize semen zeleniny společnosti Bayer působí pod značkou Nunhems. Nabízí více než 1200 odrůd 25 plodin zeleniny. Její hodnota podle agentury Reuters činí 1,5 miliardy eur (38,6 miliardy Kč), což je takřka celková tržní hodnota společnosti KWS.
Bayer minulý měsíc uzavřel dohodu o prodeji části majetku, včetně podnikání v oblasti zeleniny, německému podniku BASF. Činí tak proto, aby získal souhlas regulačních úřadů s převzetím americké biotechnologické společnosti Monsanto za 62,5 miliardy dolarů (1,4 bilionu Kč).*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down