Německá ministryně vyzvala obyvatele, aby nehromadili potraviny

Obnovení stálých kontrol na hranicích s Českou republikou a rakouskou spolkovou zemí Tyrolsko nijak neohrožuje dodávky potravin do Německa, hromadění zásob je proto nerozumné a nesolidární. V rozhovoru s médii to prohlásila německá ministryně výživy a zemědělství Julia Klöcknerová.

"Ke křečkování není jediný důvod," řekla Klöcknerová, podle které dodavatelské řetězce narušeny nebyly, a zásobování funguje. "Kdo i tak hromadí, chová se nejen nelogicky, ale také nesolidárně," uvedla.
Ministryně v rozhovoru poukázala na zkušenosti z loňského jara, kdy uzavřené hranice také nezpůsobily výpadky v zásobování potravinami. Upozornila rovněž, že německé opatření o zákazu přeshraniční přepravy se netýká dovozu potravin. Německo v úterý prodloužilo do 3. března nařízení, které zakazuje leteckým, autobusovým či železničním dopravců přepravovat do země cestující z oblastí s výskytem nebezpečných mutací koronaviru. Výjimka platí jen pro občany Německa, pro pasažéry, kteří v Německu žijí, a pro ty, kteří cestují z humanitárních důvodů. Za oblast s mutacemi Německo od neděle považuje Českou republiku a také rakouskou spolkovou zemi Tyrolsko.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down