20.06.2006 | 09:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Německá prokuratura prošetřuje obchodování se zkaženým masem

Asi devět firem z Německa i dalších států čeká vyšetřování v souvislosti s aférou kolem zkaženého masa, která v Německu propukla loni na podzim. Kromě pěti německých podniků by další čtyři měly být z ČR a Nizozemska. Jde o odběratele velkoobchodníka s masem Uweho Domenze z Gelsenkirchenu, kterého essenská prokuratura stíhá za živnostenské podvody a trestné činy podle potravinářké legislativy.

Šéfové českých firem budou obviněni z porušení zákona o potravinách. Německý obchodník Domenz údajně prodával zkažené maso a jatečními odpady, které jeho firma také zpracovávala na masné výrobky. V roce 2005 prodala firma Domenz kolem 550 tun masa a masných výrobků. Domenz dodával i do zahraničí, napříkad do ČR, Dánska, Francie, Nizozemska a Španělska

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down