21.04.2015 | 03:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Německé pivo je stále oblíbenější v Číně

Německé pivo je stále oblíbenější v Číně. Na celkovém objemu vývozu piva z Německa, který činil loni 1,5 miliardy litrů, měla Čína podíl téměř deset procent. Pro německé pivovary je Čína již větším vývozním trhem než Spojené státy a patří jí celkově čtvrtá příčka. Vyplývá to z údajů, které zveřejnil spolkový statistický úřad.

Loni bylo do Číny vyvezeno celkem 152 milionů litrů piva. Ještě v roce 2010 přitom německé pivovary vyvezly do Číny pouze 17 milionů litrů piva, upozornila agentura DPA. Nejvíce německého piva směřuje do sousedních evropských zemí - Itálie, Francie a Nizozemska. Itálie měla loni na celkovém vývozu pětinový podíl, Francie 12 procent a Nizozemsko 11,1 procenta. Celkový vývoz piva z Německa byl loni již třetím rokem za sebou  zhruba na stejné úrovni. Hodnota vývozu činila 1,1 miliardy eur (30,2 miliardy Kč).
Dovoz piva do země je však mnohem nižší. Loni se dovezlo do Německa 670 milionů litrů piva. Nejvíce ho bylo z Dánska, které mělo na celkovém dovozu podíl 41 procent.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down