05.02.2018 | 06:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Německé pivovary loni prodaly nejméně piva od znovusjednocení

Německé pivovary loni prodaly nejméně piva od znovusjednocení země v roce 1990. Vyplývá to z údajů, které zveřejnil německý statistický úřad. Odbyt piva podle něho oproti roku 2016 klesl o 2,5 procenta na 93,5 milionu hektolitrů.

Velká většina - 82,6 procenta - z tohoto množství byla určena pro domácí spotřebu. Do zemí Evropské unie se vyvezlo 9,7 milionu hektolitrů piva, což představuje meziroční pokles o 2,4 procenta, a do ostatních zemí 6,5 milionu hektolitrů, což je dokonce o 4,1 procenta méně než předloni.

Svaz pivovarů loňský pokles vysvětluje mimo jiné saturací čínského trhu, špatným počasím v létě a obecně také stárnoucí populací. Starší lidé pijí v průměru méně piva. Německé pivovary ale věří, že se letos situace zlepší. Přispět by k tomu mělo i mistrovství světa ve fotbale, díky kterému by se podle pivovaru Veltins mohlo prodat o milion hektolitrů piva více. S klesajícím odbytem německé pivovary bojují dlouhodobě. Zatímco v roce 1993 ho prodaly 112,1 milionu hektolitrů, o deset let později to bylo 105,6 milionu hektolitrů a v roce 2013 už jen 94,6 milionu hektolitrů.

Výrazně příznivější situaci zažívají pivovarníci v Česku. Předloni zde dosáhli rekordu, když jejich výstav meziročně stoupl o 1,9 procenta na 20,5 milionu hektolitrů.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down