04.02.2014 | 08:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Německé pivovary loni ztrácely odbyt

Odbyt německých pivovarů se loni snížil o dvě procenta na 94,6 milionu hektolitrů. Dostal se tak na nejnižší úroveň od znovusjednocení země před více než dvaceti lety. Uvedl to v závěru ledna německý statistický úřad.

Odbyt německých pivovarů vykazuje nepřetržitý pokles od roku 2007. Od roku 2010 je pod úrovní 100 milionů hektolitrů ročně. Za poklesem odbytu podle pivovarů stojí mimo jiné stárnutí populace.
Téměř 80 milionů hektolitrů loni bylo určeno pro domácí spotřebu, což představuje meziroční pokles  téměř o dvě procenta. Export klesl téměř o čtyři procenta. Vývoz do ostatních členských zemí Evropské unie se propadl zhruba o devět procent, zatímco vývoz do zemí mimo EU o devět procent vzrostl.
Šéf sdružení německých pivovarů Holger Eichele podle agentury DPA řekl, že silná poptávka po německém pivu v zemích, jako jsou Spojené státy a Čína představuje povzbudivý trend.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down