05.09.2006 | 10:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Německem otřásá další skandál se zkaženým masem

Osmdesát tun zkaženého masa s prošlou dobou spotřeby našli v uplynulém týdnu policisté u mnichovského obchodníka. Toto maso bylo určeno pro podniky vyrábějící oblíbené turecké pochoutky Döner Kebab nejméně v devíti spolkových zemích. V Bavorsku navíc zabavili dalších 40 tun v podniku v Mettenu u Deggendorfu. Podle šéfa německých zemědělců Gerda Sonnleitnera jsou dosavadní pokuty do výše 20 000 eur, tedy 600 000 korun, nedostatečné.

Tento názor nesdílí ministr zemědělství a ochrany spotřebitelů Horst Seehofer, který se spíš přiklání ke zveřejňování jmen nepoctivých obchodníků a také požaduje jednotný kontrolní systému v potravinářství v celém Německu. Zatím totiž kontrolu podniků zajišťují spolkové země samy. Zmíněný skandál rozkýval křeslo pod bavorským zemským ministrem ochrany spotřebitelů, jehož odvolání již požaduje opozice. Vzhledem k tomu, že obchod s masem je v Německu obrovský, je jeho kontrola velmi obtížná. Například v roce 2003 činil obrat v německém obchodě s masem 23,4 miliardy eur (asi 610 miliard korun).

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down