03.11.2006 | 03:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Německo má zájem aplikovat DPH jako daň z obratu

Při dnešním setkání ministra financí ČR Vlastimila Tlustého a německého ministra financí Peera Steinbrücka vyplynulo, že Německo má zájem zjednodušit daň z přidané hodnoty a aplikovat ji v jiné podobě jako daň z obratu. To bylo pro Tlustého novinkou, protože v ČR na počátku devadesátých let platila a musela se tehdy zrušit kvůli slaďování s předpisy EU.

Ani ČR by se nebránila německým úvahám o zjednodušení daňového systému, které by měly omezit daňové úniky, uvedl Tlustý. Podotkl však, že Česko musí nejdříve posoudit, jaký vliv by na ČR měl krok Německa jako velmi významného souseda a partnera. Pokud by německá daň z obratu neměla na ČR nepříznivý vliv, pak by česká strana neměla důvod blokovat německý záměr. Tlustý připustil, že by se mělo zvážit, zda by taková změna nebyla zajímavá i pro Českou republiku.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down