06.02.2003 | 04:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Německo očekává propad zisků v zemědělství

Zisky německých farmářů mají v letošní zemědělské sezoně pravděpodobně klesnout o 15 až 20 procent, uvedlo to včera spolkové ministerstvo zemědělství. Důvodem zhoršení bude podle ministryně Renate Künastové především propad výrobních cen mléka a vepřového.

Nižší bude i zisk farmářů z aktivit na obdělávané půdě, protože loňská sklizeň proti předchozí sezoně klesla a ceny obilí zaznamenaly další oslabení. Farmáři se rovněž musejí vyrovnávat s vyššími náklady, řekl Künastová pro agenturu Reuters. V průběhu loňského roku ukončilo v Německu provoz 17 tisíc farem. Počet farem s více než dvěma hektary půdy tak klesl o čtyři procenta na 394 600. Počet lidí zaměstnaných v zemědělství se snížil o 3,9 procenta na 1,27 milionu.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down