27.02.2014 | 08:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Neměla by chybět živočišná výroba

Živočišná výroba by se měla provozovat ve všech zemědělských firmách. Fakt, že dnes jsou bohaté podniky bez zvířat, bude mít v budoucnu negativní následky. Důvodem tohoto vývoje bylo špatné nastavení dotací. Uvedl to Tomáš Nechvíle, ředitel akciové společnosti Oseva Agri Chrudim, která zvítězila v soutěži Zemědělec roku 2013, pořádané vydavatelstvím Profi Press, v Pardubickém kraji.

Za úspěchem této firmy stojí podle ředitele to, že vše produkuje podle nejlepšího vědomí  s příslušnou intenzitou a má určité nákladové mantinely. Společnost Oseva Agri Chrudim, a.s., která byla založena v roce 1992, navázala na třicetiletou tradici v semenářské specializaci. Obhospodařuje zhruba 3 357 hektarů, převážně v katastrálních územích v okolí Chrudimi, Slatiňan, Hrochova Týnce a obce Kočí. V roce 2007 získala v této společnosti majoritní podíl společnost ZZN Pardubice, která je součástí skupiny Agrofert Holding a v roce 2010 zfúzovala se společností Cerea, a.s. 

Společnost Oseva Agri Chrudim se zabývá klasickou rostlinnou a živočišnou výrobu. Z obhospodařované půdy je většina orné, jen  35 hektarů tvoří louky a pastviny. Rostlinná výroba se specializuje především na produkci osiv, a to hlavně obilovin a luskovin. K propagaci jednotlivých, zde pěstovaných odrůd, slouží přehlídka polních pokusů „Naše pole“, která se koná v poslední dekádě června a dává návštěvníkům i odborné veřejnosti přehled o pěstovaných odrůdách, ochraně rostlin, hnojení a agrotechnice.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down