16.06.2004 | 02:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Není jednoznačné, zda mohou rybáři chytat na živé návnady

Ještě den před zahájením sezóny lovu dravých ryb v mimopstruhových vodách si rybáři nebyli jisti, zda mohou chytat na živou návnadu. Úřady se totiž nemohou shodnout na výkladu nového zákona o týrání zvířat. Podle něj se za týrání považuje cvičení nebo zkoušení zvířete na jiném zvířeti a používání živých zvířat jako návnad. Ministerstvo zemědělství však prostřednictvím jeho mluvčího Martina Severy tvrdí, že lov na živou rybku je dál povolen.

Ředitel Agentury ochrany přírody a krajiny Martin Dušek soudí, že od 16. června lze lovit dravé ryby jen na mrtvou rybku nebo umělou nástrahu. Připouští však, že lov dravých ryb na živou rybku je rozporuplný. Na jedné straně stojí tradice, na straně druhé stále větší důraz kladený na etiku při zacházení s živými zvířaty. Přitom poukázal na pokles četnosti dříve tak běžného druhu, jakým je štika obecná. K tomuto faktu podle něj výrazně přispívá právě lov na živou rybku.
Zákaz lovu na živou rybku zakázal také rybářský svaz na svých internetových stránkách. Předseda svazu Petr Semeniuk uvedl, že až dostanou oficiální povolení chytat dravé ryby dál na živou návnadu, tak se jím budou ochotně řídit. Výklad ministerstva s razítkem přislíbil mluvčí ministerstva zemědělství, že ho rybáři dostanou včera odpoledne.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down