29.05.2006 | 11:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nepřekročit mandát

Komise nepřekročí v závazcích ve Světové obchodní organizaci svůj mandát, slíbila v uplynulém týdnu na setkání s představiteli vrcholných zemědělských organizací Copa—Cogeca komisařka pro zemědělství a rozvoj venkova Mariann Fischerová Boelová. To znamená, že nepůjde za nabídku, kterou dala svým partnerům v říjnu loňského roku. EU udělala dvě radikální reformy společné zemědělské politiky, které jí umožnily předložit partnerům ve WTO konstruktivní návrh.

"Ale to neznamená, že musíme dávat nabídku za nabídkou bez toho, abychom dostali cokoli za to na oplátku," prohlásil prezident Copa Rudolf Schwarzböck. Jeho kolega prezident organizace Cogeca Donal Cashman připomněl, že WTO nevyslyšelo hlas většiny farmářů z rozvojových i vyspělých zemí. Výsledek jednání nemůže nahrávat jen zájmům velkých exportérů zemědělské produkce.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down