02.01.2003 | 08:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Neprotelefonované karty zatím nevyhazujte

Sdružení obrany spotřebitelů ČR (SOS) vyzývá vlastníky starých telefonních karet, kteří neprotelefonovali do 31. 12. 2002 všechny telefonní jednotky, aby částečně využité karty nevyhazovali. SOS totiž bude i nadále usilovat o odškodnění majitelů karet Českým Telecomem.

Přibližně deset let spotřebitelé v ČR používali telefonní karty neoznačené informací o jejich omezené platnosti. Sedmiměsíční předstih, se kterým Český Telecom informoval o ukončení platnosti starých karet, byl pro řadu jejich méně telefonujících uživatelů naprosto nedostačující. Proto SOS s Českým Telecomem o této věci intenzivně jednalo, dosud ovšem bez úspěchu.
Skutečnost je taková, že platnost starých telefonních karet, které byly vyjmuty z originálního obalu, skončí 31. prosince 2002. Někteří uživatelé budou řešit otázku, co dělat s neprovolanou telefonní kartou. Sdružení obrany spotřebitelů ČR jim doporučuje, aby si tyto karty uschovali, neboť očekává, že k náhradě neprovolaných jednotek nakonec dojde a jejím vyhozením by se o možnou náhradu připravili.
Sdružení obrany spotřebitelů ČR celou situaci i na základě podnětů doručených na e-mailovou adresu karty@spotrebitele.cz analyzuje a zvažuje možnosti dalšího postupu. „Například je otázkou, zda Český Telecom úmyslně neuváděl uživatele v omyl, když o výměně karet věděl s několikaletým předstihem a přesto karty informací o omezené platnosti neoznačil. Pak by spotřebitelé, kteří kartu koupili přímo od Českého Telecomu, mohli usilovat o zneplatnění uzavřené smlouvy podle § 49a Občanského zákoníku,“ naznačil jednu z variant Karel Pavlík, místopředseda Republikového výboru SOS.
Konečné rozhodnutí o postupu SOS by mělo padnout v průběhu ledna. Současně Sdružení obrany spotřebitelů ČR přijímá na všech svých kontaktních adresách informace od spotřebitelů, kteří se postupem Českého Telecomu cítí být poškozeni.
Informace o aktuálním vývoji v této věci spotřebitelé naleznou na www.spotrebitele.cz.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down